Zadzwoń 533 633 433

Wypożyczalnia samochodów Wrocław lotnisko

Podstawowym miejscem naszego działania jest wrocławskie lotnisko, gdzie podstawiamy i odbieramy pojazdy o ustalonej przez Państwa porze.

Aby odebrać samochód, który podstawia nasza wypożyczalnia samochodów, po odbrawie biletowo - bagażowej, należy wyjść z lotniska i skierować się w prawo. Tam bezpośrednio przy chodniku, w strefie któtkiego postoju, czeka na Państwa nasz przedstawiciel z pojazdem, który ustalono przy składaniu rezerwacji.

Schemat opisujący jak wypożyczyć samochód na lotnisku we Wrocławiu

Schemat opisujący jak znaleźć samochód z naszej wypożyczalni

(powiększenie po kliknięciu)

 

Lotnisko Wrocław - łatwe wypożyczenie samochodu

Oczywiście może się zdarzyć, że z jakiegoś powodu naszego przedstawiciela jeszcze nie będzie. Wówczas proszę o kontakt pod nr telefonu +48 533 633 433.

 

Wrocław Strachowice to lotnisko, które powstało na rok przed rozpoczęciem II Wojny Światowej w podwrocławskich Strachowicach. Jak większość portów lotniczych, tak i Strachowice pełniły początkowo rolę lotniska wojskowego. Pierwsze loty pasażerskie zostały obsłużone tu w roku 1945. Potem, do roku 1958 zdecydowana większość lotów cywilnych była obsługiwana przez lotnisko trawiaste w Gądowie Małym. Regularne połączenia pasażerskie powróciły na Strachowice w roku 1958. Przez kolejne lata port lotniczy obsługiwał głównie połączenia krajowe.

Zmiany lat dziewięćdziesiątych

Końcówka lat osiemdziesiątych i początek dziewięćdziesiątych to czas wielkich przemian w naszym kraju. Nie ominęły one i wrocławskiego lotniska. W roku 1993 uruchomiono połączenia lotnicze z Frankfurtem nad Menem oraz z Dusseldorfem. Pięć lat później oderwały się od pasa pierwsze samoloty do Kopenhagi i Wiednia. W latach dziewięćdziesiątych port lotniczy przeszedł też gruntowny remont.

Nowe tysiąclecie

W roku 2005 port lotniczy otrzymał imię Mikołaja Kopernika, a dwa lata później lotnisko jako piąte w Polsce odprawiło ponad milion pasażerów.

Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku zadecydowano o budowie drugiego terminala. Jednym z czynników, który wpłynął na przyspieszenie realizacji inwestycji były zbliżające się w roku 2012 Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Euro 2012. Budowę ukończono terminowo.

Port lotniczy położony jest w bardzo korzystnym miejscu. Można dojechać do niego komunikacją miejską ( z dworca PKP autobus 106 w dzień, 206 w nocy) lub własnym samochodem. Lotnisko zlokalizowane jest nieopodal obwodnicy miasta oraz stadionu. Dzięki temu z lotniska korzystają pasażerowie z różnych części Polski oraz Europy Środkowej.

Infrastruktura parkingowa

Przy porcie lotniczym funkcjonuje kilka parkingów. Jeden z nich - krótkoterminowy oferuje możliwość postoju do 10 minut za darmo. Chcąc zostawić auto na kilka godzin, warto wybrać się na parking B, na którym każde rozpoczęte 30 min kosztuje 4 zł.

Wypożyczalnia samochodów Wrocław lotnisko

Nasza firma zajmuje się wypożyczaniem samochodów. Auto można odebrać bezpośrednio na lotnisku lub w umówionym wcześniej miejscu. Gwarantujemy niezawodne samochody w przystępnych cenach. Zapraszamy.