Zadzwoń 533 633 433

Kolizja a samochód zastępczy z OC

Niejeden z nas marzy o własnym samochodzie. Wiadomo bowiem, że wygoda jazdy nim przewyższa wszystko inne. Weźmy na przykład taką komunikację miejską. Brudna, zatłoczona, niepunktualna, awaryjna... No a swój samochód to jest naprawdę coś. Wsiadamy, kiedy tylko mamy ochotę i jedziemy, gdzie tylko chcemy, bez oglądania się na innych. Wydawałoby się, że sytuacja praktycznie idealna. Jest tylko jedno ale. Wsiadając za kółko stajemy się odpowiedzialni za to, co dzieje się na drodze. Nie tylko za siebie, ale i za innych. I to jest właśnie ten problem, jeżeli inni uczestnicy ruchu nie podchodzą do sprawy w taki właśnie sposób. Bo my sami możemy jeździć naprawdę wspaniale, bezpiecznie, ostrożnie, respektując wszelkie przepisy i tak dalej. Ale co z tego, jeżeli natkniemy się na kogoś nieodpowiedzialnego, kto przykładowo nagle wyjedzie nam z boku wymuszając pierwszeństwo i doprowadzi do kolizji?

Niestety właśnie, ale kolizje to jeden z większych problemów podczas podróży własnym autem. W takim autobusie, gdy zdarza się kolizja to po prostu wysiadamy i idziemy na następny, no a już w swoim aucie musimy wszystko sami załatwić. Tym bardziej jest to problem, jeżeli jesteśmy przyzwyczajeni do korzystania z naszego samochodu na co dzień, a tu musi on trafić do warsztatu. Czy wtedy jesteśmy zmuszeni przesiadać się do znienawidzonej, niepunktualnej i zatłoczonej komunikacji miejskiej? Niekoniecznie. Jest bowiem pewne rozwiązanie, które pozwoli nam przez czas naprawy poruszać się po mieście komfortowo, ale i jednocześnie nic nie płacąc. Chodzi oczywiście o samochód zastępczy z OC sprawcy, który możemy sobie wynająć w jednej z wypożyczalni, a za wszystko zapłaci właśnie polisa sprawcy zdarzenia.

Wydawałoby się, że jest to rozwiązanie idealne, ale także ma kilka obwarowań, by nie było zbyt prosto. Chodzi o to, że nie możemy sobie wynająć dowolnego samochodu, takiego, który najbardziej się nam podoba, ale auto musi być podobnej klasy co te użytkowane na co dzień i to trzeba wziąć pod uwagę. Jeżeli chodzi o czas wypożyczenia, to on także nie może być sztucznie wydłużany i samochód musi zostać zwrócony gdy tylko odbierzemy nasze auto z warsztatu po dokonanej naprawie. Także cena wypożyczenia nie może być zawyżona przez wypożyczalnie. Widać jednak, że jest to bardzo dobra opcja w przypadku stłuczki.