Zadzwoń 533 633 433

Drugi samolot w bazie Ryanair we Wrocławiu

 

Zgodnie z zapowiedziami prezesa nisko kosztowych linii Ryanair – Michaela O'Learego – przewoźnik dokona rozwoju bazy na wrocławskim lotnisku poprzez dostawienie drugiego samolotu.

 

Powstanie pierwszej bazy Ryanair w Polsce, prezes O'leary zapowiedział na początku roku 2012, w wyniku czego w marcu pojawił się pierwszy stacjonujący samolot i był zapowiadany następny. W związku z tym pojawiło się 7 nowych kierunków. Przewoźnik zapowiedział, że jeśli te destynacje będą miały satysfakcjonującą popularność, na wrocławskim lotnisku pojawi się kolejna maszyna. Tak też się dzieje – samolot ma być na wiosnę 2013, tak by uatrakcyjnić połączenia letnie. Tym sposobem lotnisko Wrocław otwiera się na Zadar oraz jeszcze częstsze loty do East Midlands, Glasgow i London Stansted.

 

Po zmianach, lotnisko Wrocław będzie obsługiwać już 23 połączenia Ryanaira. Zwiększy się także zatrudnienie o 35 osób. Przewoźnik obsługuje we Wrocławiu aktualnie 800 tys pasażerów rocznie, dodanie nowego samolotu oznacza przynajmniej 10% wzrost tej liczby. Zarząd Ryanaira bierze także pod rozwagę loty krajowe – do Warszawy i Gdańska – ale to zdecydowanie nuta przyszłości. Tak czy inaczej, nasza firma zaprasza do wynajęcia samochodów na tym lotnisku.